Рекомендації пацієнтам
ЮРЧИШИНА З., ШЕСТАКОВА О.

Грип – наймасовіше захворювання людини, на яке щороку хворіє 0,5-1 млрд. людей. За даними офіційної статистики, в Україні щороку реєструється 4,5-5 млн. випадків захворювання на грип та ГРВІ серед дітей. Дорослі від епідемій страждають менше, оскільки вони вже неодноразово „зустрічались з вірусами”. Найбільш сприйнятливі до грипу діти, починаючи з другого півріччя життя (в першому півріччі вони захищені материнськими антитілами).

Острянко О.

Чи любите ви зиму? Більшість людей стверджуватиме, що це чудова пора року.
Проте знайдеться стільки ж недоброзичливців зими, скільки її прихильників. А пронизливий вітер, а мороз? — скажуть вони. І найголовніше — зимові хвороби, які здатні вибити з колії не на один день! А якщо ще захворіє й дитина…
Годі! Адже мислити потрібно позитивно! Насправді все це дрібниці, тим паче, якщо ви потурбуєтеся про себе та дитину заздалегідь, сезонних хвороб можна уникнути.

МОЗ

 СНІД - синдром набутого імунодефіциту - це остання стадія інфекційної хвороби, що має назву ВІЛ-інфекція. Збудником хвороби є вірус імунодефіциту людини (скорочено ВІЛ), який вражає клітини крові, так звані СД4-лімфоцити, що забезпечують гомеостаз організму людини і захищають його від інфекційних захворювань, розвитку злоякісних пухлин та інших уражень. Внаслідок дії ВІЛ відбувається глибоке ушкодження імунної системи, і людина стає беззахисною перед збудниками різних інфекцій. Хвороба розвивається повільно, протягом 8 - 12 років і закінчується клінічною картиною, яку назвали СШДом. До цього часу СНІД залишається невиліковною хворобою.