Медична програма

Медична програма

В медичній програмі Благодійної організації «Муніципальна лікарняна каса міста Києва» знаходятся два види програм: цільова допомога та дисконтна програма членів МЛК.

Цільова допомога – це допомога, що може бути використана на медикаментозне, діагностичне та консультаційне забезпечення членів МЛК. Медикаментозне забезпечення пацієнтів, членів МЛК, будуть проводиться відповідно до  лікарського  формуляру, розробленого Головним управлінням охорони здоров’я та медичного забезпечення м. Києва і рекомендованого для використання всім практикуючим лікарям. Лікарський формуляр представляє собою перелік лікарських засобів з найбільш сприятливого співвідношення витрат на лікування і результатів.

Медикаменти будуть знаходитися в  лікаренях і поліклініках, а також пацієнт зможе безкоштовно отримати потрібний препарат за рецептом в певних аптеках. Членство в МЛК не прив'язує людину до певного медичного закладу, він зможе обслуговуватися в ЛПЗ за його бажанням, але за направленням лікуючого лікаря.

Ліки та вироби медичного призначення лікувальний заклад отримує за дорученням і за підписом його керівника та бухгалтера, як благодійну безповоротну допомогу.

Для надання послуг розроблена система управління якістю медичних послуг, їх моніторинг та аудит. Контроль якості послуг повинен здійснюватися і гарантуватися за допомогою моніторингу відповідних сфер, медичних стандартів та клінічних протоколів.

Можливість контролю за якістю надання медичної допомоги членам МЛК закріплена в договорах з лікувальними установами. Обов’язковою умовою є наявність у кожному лікувально-профілактичному закладі лікаря-експерта. Оптимальні принципи роботи лікарняної каси:

 • використання стандартизації при медикаментозному забезпеченні (лікарський формуляр, протоколи лікування)
 • закупівля ліків через оптові фармацевтичні фірми
 • договірні відносини з установами охорони здоров'я
 • забезпечення пацієнтів ліками через лікувальні установи
 • стосунки з підприємствами, організаціями різних форм власності, лікувально-профілактичними установами, сімейними лікарями
 • охоплення населення та ЛПЗ міста Києва
 • поліпшення якості надання медичної допомоги
 • відсутність обмежень у сумі витрат і кількості випадків лікування
 • наявність системи контролю за раціональним використанням ресурсів.


Через системи двосторонніх угод між лікарняними касами, які розроблені Асоціацією працівників лікарняних кас України, члени лікарняних кас можуть отримувати необхідну медичну допомогу в різних регіонах України в рамках програм медикаментозного та діагностичного забезпечення.


Дисконтна програма членів МЛК

Крім вже пропонованого забезпечення лікарськими засобами за соціально доступною ціною і дотацій (повних або часткових) на діагностичне обстеження, член МЛК також може отримувати доступ до інших послуг на пільгових умовах. До них можуть відноситься знижки («дисконтна програма») для членів лікарняної каси на медикаменти, не прописані лікарем, лікування у стоматолога, і т.д.

На сьогоднішній день розробляються додаткові дисконтні програми.

Документи

 • Положення "про порядок надання допомоги громадянам - учасникам благодійної організації "Муніципальна лікарняна каса м.Києва"
 • Положення про амбулаторне лікування членів благодійної організації «Муніципальна лікарняна каса м.Києва»
 • Договір про спільну діяльність щодо покращення медичної допомоги членам благодійної організації «Муніципальна лікарняна каса м. Києва»