Новини
Чи можна полікуватися за 30 гривень?

15 червня 2016

 

Це реально, якщо ви є членом лікарняної каси

 

Коли говорять, що здоров’я дорого коштує, хочеться одразу ж виправити: «Дорого обходиться хвороба, а здоров’я – безцінне». Платити доводиться за неуважне ставлення до свого здоров’я, за нехтування простими правилами профілактики захворювань. Але все ж, коли стається якась біда, ми відразу включаємо усі резерви і можливості.

Хвороба завжди настає несподівано, чи не так? Коли якась криза в житті, скрута, то в «доважок» отримуємо ще й невтішний діагноз, що вимагає негайних дій… Знайома картина. Зазвичай боротьба з хворобою потребує певних коштів, і питання де їх взяти постає першочергово, як для хворого, так і для його рідних. Люди практичні і зі стабільним доходом, завбачливо подумали про страхову медицину, але відсоток таких у нашому суспільстві дуже малий. (_скільки?) Переважна ж більшість опиняється сам-на-сам зі своєю бідою. Ось саме для них буде корисною інформація про лікарняну касу як альтернативу страховій медицині, як вихід для суспільства, в якому дохід переважної більшості громадян нижчий від середнього і навіть на межі бідності.

Отже, що таке лікарняні каси взагалі? Це – членські благодійні організації, або громадські об’єднання, які можуть забезпечувати соціально доступну і, головне, якісну медичну допомогу. Тобто, у випадку, коли хвороба звалилася у найбільш скрутний момент, завдяки членству у лікарняній касі, людина може отримати першу медичну допомогу відразу ж і безплатно. А потім, по закінченні лікування, отримати ще й компенсацію за витрачені на ліки і процедури кошти.

Лікарняні каси стали одним із напрямків реформування системи охорони здоров’я, що виник як реакція населення на обмежені можливості державного фінансування щодо забезпечення якісної та доступної медичної допомоги. Є ряд позитивних прикладів діяльності муніципальних лікарняних кас, з якими варто ознайомитися. Наприклад, благодійна організація «Лікарняна каса Житомирської області» має великий позитивний досвід діяльності.

Наразі хочу розповісти про Благодійну організацію «Муніципальна лікарняна каса міста Києва» (БО МЛК). Створена і зареєстрована вона наприкінці 2010-го року. Організація є незалежною від будь-яких політичних партій, релігійних та громадських рухів. Має статус місцевої благодійної організації та поширює свою діяльність на територію міста Києва та Київської області. Головною метою діяльності БО МЛК є об'єднання зусиль громадськості, фізичних та юридичних осіб, спрямованих на поліпшення медикаментозного та діагностичного забезпечення членів лікарняної каси у випадку їх захворювання і не передбачає отримання прибутку від даної діяльності.

Джерелом формування майна та коштів БО МЛК є виключно благодійні внески. На сьогодні лікарняна каса налічує понад 18 500 тисяч киян та мешканців столиці.

Щоб вступити до Благодійної організації «Муніципальна лікарняна каса міста Києва», необхідно сплатити вступний внесок 10грн. та платити щомісячні внески у

розмірі 30 грн. За дітей, незалежно від їх кількості у сім’ї, можна сплачувати 10 грн. в місяць при умові, якщо один із батьків є членом БО МЛК. Студенти денної форми навчання віком до 23 років сплачують 15 грн. на місяць.

За рахунок БО МЛК лікуються гострі захворювання та хронічні захворювання в стадії загострення. На початок 2016-го року за рахунок лікарняної каси проліковано 7621 осіб (в т.ч. 56 дітей). Найбільша вартість випадку захворювання становила 38 705,0 грн. Ліками та розхідними матеріалами заклади охорони здоров'я забезпечено на 6460526,35 грн., в т.ч. надано благодійної допомоги закладам на суму – 1688575,74грн. За безкоштовними рецептурними бланками отримано ліків на суму 2646603,33 грн. Відшкодовано коштів за проведене лікування на суму 1076779,0 грн.

Отже, ці цифри наочно показують, що маленькі внески членів лікарняної каси роблять велику справу, - забезпечують порятунок людей, які потрапили в скрутну ситуацію. Тут жоден не залишається сам-на-сам зі своєю хворобою і проблемами, що настають з моменту потрапляння на лікарняне ліжко. За правилами БО МЛК обмежень у вартості лікування та у кількості госпіталізацій не передбачено.

На даний час підписано угоди про співпрацю зі 112 закладами охорони здоров’я комунальної власності столиці. За цей період сформована чітка система взаємодії між закладами охорони здоров'я, аптечними закладами міста Києва та БО МЛК для забезпечення своєчасної, необхідної та в повному обсязі медичної допомоги членам лікарняної каси.

 

Незважаючи на кризу в країні, Благодійна організація «Муніципальна лікарняна каса міста Києва» продовжує виконувати свої зобов’язання перед киянами та залучає нових членів до своїх лав, розширюючи співпрацю з новими закладами, установами, підприємствами.

За нашим глибоким переконанням, на сучасному етапі альтернативи БО МЛК, окрім 100% державного фінансування медицини, не існує.

Володимир ДОЛОТ,

Виконавчий директор

 

За більш детальною інформацією можна ознайомитись на нашому сайті : mlk.org.ua або за телефоном : 229-63-46, 564-45-50.