Новини
Раїса Богатирьова: Державне регулювання у фармацевтичній сфері гарантує забезпечення українців якісними ліками

5 жовтня 2012

Україна - перша держава серед країн СНД, яка впевнено реалізує систему забезпечення якості лікарських засобів на всіх етапах життєвого циклу препаратів. На цьому наголосила Віце-прем'єр-міністр України - Міністр охорони здоров'я України Раїса Богатирьова, виступаючи перед учасниками семінару міжнародної Системи співробітництва фармацевтичних інспекцій (PIC/S) для GMP інспекторів "Кваліфікація та валідація: сьогодення та майбутнє", який відкрився в середу у Києві.

 

За словами Раїси Богатирьової, розбудова державної системи регулювання лікарських засобів є одним з пріоритетних завдань влади, зусилля якої скеровані на забезпечення права громадян на охорону здоров'я та розвиток національної фармацевтичної промисловості, підвищення її конкурентної спроможності. Відтак, держава запроваджує систему законодавчих, адміністративних, технічних елементів регулювання фармацевтичного сектору з метою забезпечення ефективності, безпеки та якості лікарських засобів.

 

Одним із важливих елементів системи забезпечення якості ліків, зауважила Віце-прем'єр-міністр, є запровадження належних практик на всіх етапах їхнього обігу - від розробки та досліджень до виробництва, контролю, зберігання, реалізації та використання. Ці практики стали обов'язковими як для вітчизняних виробників, так і для імпортерів, що реалізують препарати на території України.

 

"Значні кроки у цьому напрямку були здійснені у період підготовки державного уповноваженого органу України з контролю лікарських засобів до набуття ним членства у міжнародній Системі співробітництва фармацевтичних інспекцій (PIC/S). Протягом шести років Україна поетапно виконувала усі зобов'язання, приводила національне законодавство у відповідність до міжнародних норм та стандартів, - звернула увагу Раїса Богатирьова. - Результатом наполегливої роботи стало визнання інспекторами РIC/S законодавства України в сфері обігу лікарських засобів та системи управління якістю таким, що відповідає вимогам РIC/S, а отже, європейським та міжнародним принципам".

 

Міжнародне визнання спроможності нашої держави у формуванні та впровадженні дієвої системи забезпечення якості лікарських засобів на рівні світових стандартів стало, на переконання Віце-прем'єр-міністра України, констатацією того, що державне регулювання у фармацевтичній сфері здатне гарантувати громадянам України забезпечення лікарськими засобами належної якості.

 

1 січня 2011 року, нагадала Раїса Богатирьова, Державна служба України з лікарських засобів стала повноправним членом міжнародної Системи співробітництва фармацевтичних інспекцій (PIC/S). "Це дало можливість Україні приєднатись до дієвого міжнародного інструменту, що забезпечує активну та конструктивну співпрацю між країнами у здійснені таких важливих регуляторних функцій, як контроль якості лікарських засобів, інспектування, сертифікація та ліцензування", - сказала вона.

 

Разом з усіма членами PIC/S Державна служба України з лікарських засобів наполегливо працює над зміцненням міжнародного співробітництва у сфері інспектувань та сприяння забезпеченню якості і безпеки лікарських засобів, зауважила Раїса Богатирьова. Відбувається її діяльність з розширення обміну інформацією та досвідом, удосконалення та гармонізації стандартів і процедур для інспектувань виробників лікарських засобів, а також контролю лікарських засобів в уповноважених лабораторіях, гармонізації вимог належних практик та інших стандартів і процедур, координації підготовки та навчання інспекторів та експертів.

 

Віце-прем'єр-міністр України - Міністр охорони здоров'я України привітала учасників семінару міжнародної Системи співробітництва фармацевтичних інспекцій (PIC/S) для GMP інспекторів, який вперше відбувається в Україні та наголосила: "Проведення такого важливого заходу в Україні є свідченням високої довіри Системи співробітництва фармацевтичних інспекцій та світової фармацевтичної спільноти до національної системи державного контролю якості лікарських засобів". Раїса Богатирьова висловила впевненість у тому, що семінар стане високопрофесійною платформою для конструктивного діалогу у вирішенні актуальних питань фармацевтичної галузі, як невід'ємної складової системи охорони здоров'я.

 

Довідково : PIC/S (Pharmaceutical Inspection Co-operation Scheme) - Система співробітництва фармацевтичних інспекцій, до якої сьогодні приєдналися 39 регуляторних органів з 41 країни світу.  PIC/S - це міжнародний інструмент взаємодії між країнами та регуляторними органами в сфері контролю якості лікарських засобів (національними фармацевтичними інспекторатами), які забезпечують разом активну та конструктивну співпрацю у сфері належної виробничої практики (GMP), інспектування та ліцензування.

 

Прес-служба МОЗ України

Джерело:  moz.gov.ua/ua/portal/pre_20121003_3.html