Новини
Інформація про стан пляжів на території південних областей України і м. Києва, станом на 18.06.2012 року

20 червня 2012

Всього в поточному оздоровчому сезоні має діяти 1128 пляжів та рекреаційних зон у Автономній Республіці Крим, Донецькій, Запорізькій, Миколаївській, Одеській, Херсонській областях, м. Севастополі, які мають вихід на морське узбережжя, з них 1070 морських (94,9 %) і 58 річкових, у тому числі і в м. Києві на р. Дніпро.

 

Станом на 18.06.2012 р. працювало 639 (56,65 %) пляжі - 607 на морському та 32 на річковому узбережжі. Закрито 9 пляжів у АР Крим, Миколаївській, Одеській областях; решта ще не відкривались через непідготовленість до сезону та відсутність дозвільних документів.

 

Проводиться постійний лабораторний контроль за якістю морської і річкової води. За звітний період досліджено 523 проб води, з них 431 (82,4 %) проба морської та 92 - річкової. При цьому 0,8 % (4) проб води, що були досліджені, не відповідають вимогам стандарту на мікробне забруднення по індексу ЛКП (лактозопозитивні кишкові палички) тощо. Найбільша кількість невідповідних проб на цьому тижні приходиться на річкову воду - 4,3 % (4) із 92 досліджених проб.

 

У регіонах ситуація на пляжах складається таким чином.

В Автономній Республіці Крим всього нараховується 507 пляжів. Працювало 351 пляж, закрито 4 пляжі у м. Ялта на реконструкцію (пляж міський "Солнечный", міський "Золотий", пляжі санаторію "Золотий", ТОВ "Барс"), решта, на даний час, не має дозвільних документів. На цей період досліджено 177 проб морської води. Відхилень від стандарту за звітний період не виявлено.

 

У Донецькій області на цей період працює 12 пляжів із 27, з них 6 - морських. Решта 15 пляжів ще не відкриті, з них 8 морських у Новоазовському та Першотравневому районах через непідготовленість до сезону.

 

Проведено дослідження 37 проб води (18 - морської та 19 - річкової). Відхилень від стандарту за звітний період не виявлено.

 

У Запорізькій області з 383 пляжів (370 морських і 13 річкових) за звітний період працювало 150 пляжів, з них 146 морських. Решта пляжів не відкривалася через непідготовленість до оздоровчого сезону. Досліджено 43 проби води (30 морської і 13 річкової). Відхилення від стандарту за звітний період виявлено у 2 пробах річкової води з рекреаційної зони Жовтневого району м. Запоріжжя на р. Дніпро (неорганізовані місця відпочинку у районі вул. Набережна-Козача та "Крива бухта"). Заборонено купання, знаходиться під наглядом держсанепідслужби.

 

У Миколаївській області усього під наглядом держсанепідслужби знаходиться 10 пляжів (6 морських і 4 річкових). За звітний період працювало 7 пляжів, з них 5 морських - Коблево-Рибаківська зона (Коблево-лиман, Коблево-море, Рибаківка, Лугове), у м. Очаков на Дніпро-Бугському лимані (міський і дитячий) та 2 річкових. Закрито 3 пляжі, а саме: 2 міських пляжі "Стрілка" та "Чайка" у м. Миколаєві (через невідповідність якості води нормативам); міський пляж у м. Очакові (через незадовільний санітарно-технічний стан облаштування території пляжів). Досліджено 11 проб води. Відхилення від стандарту виявлено у 2 пробах річкової води у м. Миколаєві по індексу ЛКП (пляж "Стрілка" та "Чайка"). Заборонено купання, взяті на дослідження повторні проби води, знаходяться під наглядом держсанепідслужби.

 

В Одеській області з 21 діючих пляжів за звітний період працюють 19 морських пляжів м. Одеси та приморських районів. Закрито 2 пляжі: морський пляж - "Чорноморка" у м. Одесі та 1 річковий пляж у м. Кілії (через незадовільний санітарно-технічний стан облаштування території пляжу). Досліджено 75 проб морської води, відхилень від стандарту не виявлено.

 

У Херсонській області під наглядом держсанепідслужби знаходиться 161 пляж (145 морських і 16 річкових). Працює 81 пляжі: 72 морських та 9 річкових, решта не мають дозвільних документів на відкриття. Досліджено 146 проб води (морської - 117, річкової - 29). Відхилень від стандарту за звітний період не виявлено.

 

У м. Севастополі станом на 18.06.2012 працюють усі 8 пляжів (6 пляжів та 2 зони рекреації "Любимівка", "Золотий пляж" у Балаклаві). Досліджено 8 проб морської води. Відхилення від стандарту не виявлено.

 

У м. Києві на цей період з 11 пляжів та зон відпочинку, що розташовані на р. Дніпро, 5 пляжів не мають офіційних дозволів на відкриття. Відкрито офіційно та мають паспорти 6 пляжів - "Дитячий" у Гідропарку, "Венеція", "Молодіжний", "Райдуга", "Тельбін" на озерах у Дніпровському районі, "Чорторий" у ПКіВ Дружби народів Деснянського району. Станом на 18.06.2011 відкрито без дозволу "Передмістна слобідка", "Центральний", "Золотий" у Дніпровському районі, "Вербне" на оз. Вербне; "Пуща-Водиця" 5-7 лінія ставок на р. Горенка (Оболонський р-н). Досліджено 26 проби річкової води. Відхилень від стандарту не виявлено.

 

Прес-служба МОЗ України

Джерело:  moz.gov.ua/ua/portal/pre_20120618_4.html