Новини
МОЗ України активно працює над забезпеченням ефективності та безпеки лікарських засобів

25 травня 2012

"Одним із перших завдань, які поставила перед Міністерством Віце-прем'єр-міністр України - Міністр охорони здоров'я України Раїса Богатирьова стало забезпечення принципів неупередженості і прозорості при проведенні державної реєстрації лікарських засобів, - про це сьогодні, під час прес-конференції у МОЗ повідомив заступник Міністра Роман Богачев. - За цей час уже зроблені перші кроки, і ми можемо говорити про певні результати".

 

Виступаючи перед представниками ЗМІ, Роман Богачев підкреслив, що дана робота має комплексний характер, вона не сконцентрована на заходах, що мають короткостроковий ефект. "Цей комплексний характер і має забезпечити населення України нарешті якісними, ефективними та безпечними лікарськими засобами" - зазначив він.

 

На сьогодні удосконалено роботу Міністерства охорони здоров'я України та Державного експертного центру МОЗ України у процесі реєстрації лікарських засобів. Задля упорядкування даного питання Міністерством охорони здоров'я України було зроблено низку кроків:

 

- створено "Єдине вікно", де заявки на реєстрацію того чи іншого препарату отримує саме МОЗ, а потім передає це у ДЕЦ;

 

- прийнято Регламент взаємодії між МОЗ та ДЕЦ (наказ № 98*), яким чітко визначено усі процедури та систему контролю діяльності ДЕЦу;

 

- створена система, яка дає змогу ефективніше працювати над кінцевим етапом реєстрації - внесення препаратів до Наказів МОЗ;

 

- введено додатковий орган - Комісію з питань державної реєстрації лікарських засобів, який займається оперативним вирішенням спірних питань, які можуть виникати в процесі реєстрації.

 

А також робота МОЗ направлена на:

- забезпечення відкритості процедури реєстрації шляхом запровадження електронного документообігу (до 1.06.2012);

- забезпечення прозорості процедури реєстрації шляхом оприлюднення для громадськості інформації щодо реєстрації препаратів, експертних висновків та роботи експертів (постійно);

- забезпечення гармонізації процедури реєстрації до стандартів і директив ЄС (до 1.07.2012);

- внесення змін чи скасування серії наказів, які ставили бюрократичні перепони при проведенні процедури реєстрації та ускладнювали її (процес завершено);

- винесення на обговорення професійних організацій проектів змін в основних документах, що регламентують проходження процесу реєстрації (процес завершено).

 

Для забезпечення прозорості процесу реєстрації на сайтах МОЗу та ДЕЦу створено рубрики про стан проходження процедури реєстрації препаратів, які регулярно оновлюється. Окрім того, МОЗ запропоновано учасникам ринку надсилати свої пропозиції, зауваження, скарги, коментарі щодо проходження реєстраційної процедури (експертизи) до Управління розвитку фармацевтичного сектору галузі охорони здоров'я шляхом публікації відповідного оголошення на офіційному веб-сайті МОЗ.

 

З початку процесу роботи МОЗ України над оптимізацією процесу реєстрації значно скоротився обсяг проблемних питань, що розглядаються Комісією з питань державної реєстрації лікарських засобів при МОЗ України.

На сьогодні реєстрація лікарських препаратів активно триває.

 

Прес-служба МОЗ України

Джерело:  moz.gov.ua/ua/portal/pre_20120524_2.html