Новини
Микола Хобзей: Досвід, який на сьогоднішній день існує в медичній галузі України, буде використовуватись у подальшому реформуванні системи охорони здоров'я

3 червня 2011

Той досвід, який на сьогоднішній день існує в Україні, являється досить серйозним і ґрунтовним, і він буде використовуватись у подальшому реформуванні системи охорони здоров'я. На цьому наголосив директор Департаменту лікувально-профілактичної допомоги МОЗ України Микола Хобзей на розширеному засіданні регіонального Комітету з економічних реформ у Дніпропетровській області, в якому взяла участь Перший заступник Глави Адміністрації Президента України - Представник Президента у Кабінеті Міністрів Ірина Акімова.

"Зараз у сфері охорони здоров'я йде масштабний аудит, зокрема визначаються ресурси та можливості їх ефективного використання", - зазначила Ірина Акімова. За її словами, в 3-х пілотних областях - Дніпропетровській, Донецькій, Вінницькій, а також у Києві вже розроблені моделі модернізації сфери охорони здоров'я.

Під час засідання губернатор Дніпропетровської області Олександр Вілкул поставив завдання підвищити рівень послуг швидкої та екстреної медичної допомоги, у тому числі шляхом створення додаткових пунктів базування автомобілів "швидкої" та оновлення автопарку. "Слід також забезпечити перехід обслуговування населення на принципи сімейної медицини і змінити систему оплати праці медичних працівників", - заявив губернатор.

Основою перебудови первинної медичної допомоги є розвиток сімейної медицини. Таку думку висловила начальник Головного управління охорони здоров'я Дніпропетровської ОДА Валентина Гінзбург. За її словами, ядром оновленої системи буде сімейний лікар, а основним типом установи, яка буде надавати первинну допомогу, стане Центр первинної медико-санітарної допомоги.

Також Валентина Гінзбург звернула увагу на те, що найважливішим елементом впровадження проекту модернізації охорони здоров'я є процес перепрофілювання медичних установ області. "Він пов'язаний з настороженістю самих медпрацівників з приводу їх працевлаштування та рівня заробітної плати", - зазначила вона. Тому, за її словами, щоб забезпечити прозорість процесу, проектом передбачені так звані паспорти модернізації. "Жодне перепрофілювання медустанови не почнеться без створення такого паспорта, який складається головним лікарем", - підкреслила Валентина Гінзбург.

Прес-служба МОЗ України

Джерело:  moz.gov.ua/ua/portal/pre_20110531_4.html